6 kérdés és válasz a redőnyökkel kapcsolatban
Hírek

6 kérdés és válasz a redőnyökkel kapcsolatban

Nap mint nap találkozunk olyan kérdésekkel megrendelőink részéről a redőnyök kapcsán, melyek korántsem tűnnek szokványosnak, ellenben mégis gyakran előkerülnek. Éppen ezért úgy döntöttünk összegyűjtünk néhányat, amelyeket rögtön meg is válaszolunk. 

 

1. Hová kerül felszerelésre a redőny?
Amennyiben a redőny utólagosan kerül felszerelésre, tehát nem vakolható tokos típusról van szó, abban az esetben a redőny keretét és szerkezetét általában az ablakkerethez erősítik a szakemberek. Ez rendkívül praktikus megoldás, hiszen bármelyik nyílászáróra utólag is van lehetőség felszerelni a kérdéses árnyékolót. 

 

2. A fehér műanyag redőny valóban csak részlegesen sötétít?
Természetesen nem, ez az egyik legnagyobb tévhit, ami a redőnyök kapcsán fel szokott merülni. A fehér színű, műanyag redőnyök mindegyike - még a legolcsóbb is - rendkívül vastag alapanyagból vannak, így teljesen leengedve 100%-os fényzárást képesek garantálni. Sőt mi több a fehér árnyalat miatt még a meleget is jól taszítják.

 

3. Az alumínium redőny valóban tovább bírja, mint a műanyag?
Ez a kérdés bár az esetek többségében valóban igaz, hogy az alumínium maga mint anyag jóval tartósabb a műanyagnál, de ezt a kérdés érdemes mélyebben körüljárni. Az alumínium redőny a könnyűfém kialakításának köszönhetően valóban tovább bírja, mint egy műanyag, de drasztikus különbség kifejezetten az olcsóbb műanyag redőnyöknél mutatkozik meg. A drágább műanyag redőnyök ugyanis speciális kezelésüknek és minőségi alapanyaguknak köszönhetően képesek ugyanolyan jól bírni, mint alumínium társaik. Más kérdés, ha a hőszigetelési tulajdonságról vagy éppen a sérülésekkel szembeni védelemről kellene beszélnünk. 

 

4. Lehet-e vagy érdemes-e meglévő redőnytokba redőnyt építeni?
Lehetni lehet, de ez valóban érdemes-e? A redőny ebben az esetben nem lesz olyan sokkal olcsóbb, emellett bizonyos esetekben több éves vagy akár évtizedes alapot próbálunk meg felújítani. Ezt a módszert igazából akkor érdemes alkalmazni, ha csak 1-2 éves redőnytokban kell cserélni palástot, hiszen ilyenkor még a keret nincs elhasználódva, így minimálisat tudunk spórolni. 

 

5. Kombi redőny esetében a szúnyogháló csak a redőnnyel együtt mozgatható?
Természetesen nem, hiszen mindkét termék ugyanabban a tokban van elhelyezve egymástól függetlenül mozgatható. 

 

6. Amennyiben motoros redőnyt szeretnénk kell-e hozzá áram?
Természetesen motorros redőnyt minden esetben egy motoros elektronika mozgatja, így ha motoros verzióra esik a választásunk célszerű az ablak valamelyik sarkába áramkiállást kialakítani. 

 

PÓKDARU BÉRLÉS - SEGÍTSÉGRE VAN SZÜKSÉGED A NYÍLÁSZÁRÓK BEÉPÍTÉSÉHEZ?

Az ablakok egyre nagyobbak és nehezebbek lesznek?